Jan van Romond, gedoopt in Emden op 30 augustus 1642, muntmeester in Utrecht tussen 1679 en 1710, overleden op 20 februari 1710, begraven in de Jacobikerk op 3 maart 1710, zoon van Diederik van Romond (muntmeester) en Pietertje Petersdr Schuurmans.
Johan van Romond stamde uit een groot muntmeestersgeslacht. Hij was de eerste van drie generaties uit dit geslacht die in Utrecht als muntmeester diende. Na zijn overlijden mocht zijn weduwe blijven munten totdat er een opvolger was aangesteld. De opvolger werd zijn zoon Sibertus.
Johan van Romond verwierf met zijn familie in 1690 het burgerschap van de stad Utrecht. Ten tijde van het muntmeesterschap woonde hij in de ambtswoning aan de Oudegracht bij de Viebrug, maar bezat daarnaast ook een huis aan de Nieuwegracht. In de Jacobikerk bezat de familie een eigen graf. Bij zijn overlijden was hij eigenaar van een huis op de Nieuwendijk te Amsterdam dat zijn erven in 1711 lieten verkopen tesamen met een grote verzameling schilderijen. In 1719 verkochten de erven nog een stuk land bij een herberg Rustenburgh in de Diemermeer.
Hij is getrouwd in Amsterdam op 8 november 1672, op 30-jarige leeftijd met
Maria Siwaerts Out (23 jaar oud), gedoopt in Amsterdam op 4 februari 1649, overleden op 31 juli 1722, dochter van Sieuwert Jansz van Out (essayeur bij de Wisselbank) en Eltjen Joosten.
Uit dit huwelijk:
Sibertus van Romond werd in 1710 benoemd tot muntmeester op voordracht van het College van Raden en Generaalmeesters en zou het ambt bekleden tot aan zijn dood. Door het goud- en zilversmidsgilde te Delft werd hij in 1720 beschuldigd van het slaan van munten met een te laag gehalte. Dit geschil werd onderling geschikt.
Samen met andere leden van de familie was hij sterk betrokken bij de actiehandel van 1720 in Utrecht, Rotterdam en Harlingen, en belegde in 1723 geld in de WIC. Hij woonde ten tijde van het muntmeesterschap in de ambtswoning aan de Oudegracht bij de Viebrug. Hij was in 1730 kerkmeester van de Buurkerk.
Hij is getrouwd in het Anthoniegasthuis op 25 november 1710 voor de kerk (getuigen waren zijn moeder Maria Siwaerts Out, haar moeder Aletta Ploos van Amstel en haar vader Adriaen van de Bronckhorst), op 26-jarige leeftijd (1) met Alarda Cornelia van Bronkhorst (21 jaar oud), gedoopt in de Buurkerk op 1 april 1689 (doopgetuigen waren Allerda van Hollandt, wed Nicolaas Ploos van Amstel, Alida van Bronckhorst en Adriaen van Hove), overleden op 18 september 1718, begraven in de Buurkerk op 26 september 1718, dochter van Adriaen van de Bronckhorst (1689 advocaat en secr van Duitse Orde te Utrecht) en Aletta Ploos van Amstel.
Hij is getrouwd in de Janskerk op 5 december 1719 voor de kerk (getuigen waren zijn schoonvader Rudolphus Anthonis van Muijden, zijn schoonmoeder Barbara Tonneman, zijn moeder Maria Siwaerts Out en zijn vader Jan van Romond), op 35-jarige leeftijd (2) met Maria Christina van Muyden (31 jaar oud), gedoopt in de Jacobikerk op 29 maart 1688, overleden op 17 mei 1754, begraven in de Janskerk op 27 mei 1754, dochter van Rudolphus Anthonis van Muijden en Barbara Tonneman.
(Zij is later getrouwd in de Catharijnekerk op 23 november 1732 voor de kerk, op 44-jarige leeftijd met Isaac Ferdinand Godin, raad in de vroedschap.)
www.silverresearch.org